MAKIJAŻ PERMANENTNY ( mikropigmentacja) zwany również makijażem trwałym, polega na precyzyjnym wprowadzeniu w wierzchnią warstwę skóry (ok 1-2 mm) hipoalergicznych barwników/mikropigmentów wolnych od konserwantów, zapachu, domieszek oraz stabilizatorów. Zabiegi w większości wykonuje się  nowoczesnym urządzeniem, sterowanym  mikroprocesorem z zastosowaniem jednorazowych sterylnych kartridży (igiełki akupunkturowe aplikujące pigment), co umożliwia higieniczne, bezpieczne i dokładne wykonanie pigmentacji.

Drugim sposobem wprowadzania pigmentu, szczególnie w przypadku brwi, jest urządzenie potocznie nazywane "piórkiem". Piórko służy do wykonania techniki " mikroblading" czyli odtworzenia włosków na łuku brwiowym w jak najbardziej naturalny sposób.

W zależności od potrzeb dzięki makijażowi permanentnemu możemy m. in.; odtworzyć lub zagęścić brakujące włoski na łuku brwiowym, skorygować kształt i asymetrię . Nadać blask i wyrazistość oczom oraz sprawić by nasze usta miały piękny kolor, jednocześnie delikatnie poprawiając ich kontur, wydawały się pełniejsze.

TECHNIKI WYKONYWANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI

* microblading ( technika manualna," piórkowa") obecnie najbardziej popularna, dająca efekt "naturalnych brwi"  

*metoda włoskowa ( technika maszynowa)    

*metoda cieniowania zwana też tradycyjną ( efekt henny )

*metoda " powder effect" ( cieniowanie z " rozmyciem" pigmentu w określonych miejscach)

*metoda  hybrydowa 3D ( połączenie "microblading" z "powder effekt" dająca efekt subtelnej brwi bez tzw. "pustych miejsc")

TECHNIKI WYKONYWANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO  POWIEK

* kreski w linii rzęs

* kreski dekoracyjne/eyeliner

* kreski "duble eyeliner"

* kreski z "rozświetleniem"

* kreski "butterfly" ( górna powieka eyeliner z częściowym zacieniowaniem)

TECHNIKI WYKONYWANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO UST

* konturowanie

*konturowanie z cieniowaniem (delikatne muśnięcie kolorem)

* całe zapigmentowane (efekt szminki)

* "liplight" (optyczne powiększenie ust z zastosowaniem rozświetlenia skóry wokół konturu oraz stworzenie kontrastu barw pomiędzy czerwienią wargową a konturem)

* "lipgloss" ( technika polegająca na pracy kilkoma odcieniami z pozostawieniem jaśniejszej, własnej czerwieni wargowej - optycznie uwypuklone usta)

* 3D ( "liplight" +" lipgloss" )

Przed wykonaniem makijażu permanentnego ust, należy na trzy dni wcześniej zacząć przyjmować lek przeciw opryszczce "heviran". Lek ten dostępny jest tylko na receptę.  Kolejną odsłoną  mikropigmentacji jest tworzenie doskonałej imitacji włosów na skórze głowy (w przypadku mężczyzn również odtworzenie zarostu) . Wynikiem tego działania jest ukrycie miejscowego łysienia lub  blizn. Za pomocą mikropigmentacji możemy także zniwelować niewielkie przebarwienia i odpigmentowania.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT MIKROPIGMENTACJI

Trwałość makijażu jest kwestią indywidualną, zależna jest od typu i kolorytu skóry danej osoby. Średni proces zanikania pigmentu szacuje się na ok. 15-20% rocznie. Tak więc nasz makijaż może się utrzymać nawet do 5 lat, natomiast aby wyglądał zawsze świeżo, należy go w/g potrzeb odświeżać, w przeciwnym wypadku po kilku latach całkiem zaniknie.

PRZECIWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

* ciąża i okres karmienia piersią

* opryszczka i infekcje

* przyjmowanie leków sterydowych i przeciwzakrzepowych

* skaza krwotoczna - hemofilia

* nieustabilizowana cukrzyca

* łuszczyca

* nowotwory i chemioterapia ( do pół roku od zakończenia leczenia)

* keloidy ( zaburzenia gojenia się ran, skóra skłonna do bliznowców)

* brodawki w miejscu zabiegu

* epilepsja

Osoba poddająca się mikropigmentacji nie może być pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających,  zaleca się na 6 godzin przed pigmentacją nie picia kawy, coli i innych napojów zawierających kofeinę.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Dbamy o to aby aby skóra była pielęgnowana kosmetykami zalecanymi przez linergistę. Nie należy dotykać, moczyć, trzeć, drapać pigmentowanego miejsca.  Przez pierwsze 3 dni, szczególnie usta i brwi należy natłuszczać 3 razy dziennie.  Przez 14 dni nie korzystamy z solarium, sauny, basenu. Makjiaż w początkowej fazie może wydawać się zbyt mocny i przerysowany, nie należy się tym niepokoić, efekt ten ustępuje po ok 5 do 10 dni od zabiegu.

PODSUMOWUJĄC

Makijaż permanentny / mikropigmentacja to stosunkowo bezbolesny i bezpieczny zabieg.

Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą się malować ( uczulenia, alergie,łzawienia), brakuje im umiejętności wykonania makijażu szczególnie kreski na powiekach, osób mających mało czasu , słabo widzących, noszących okulary lub soczewki. Wszystkich kobiet i mężczyzn z przerzedzonymi brwiami, rzęsami bądź ich brakiem, bladymi, sinymi, małymi ustami o nieregularnym kształcie. Makijaż permanentny to niesamowita wygoda, zrobiony raz nigdy się nie rozmaże a więc daje nam komfortową sytuację dobrego wyglądu o każdej porze zawsze i wszędzie.

Zapraszamy :)